5. KORIZMENA NEDJELJA

SV. MISE KROZ  TJEDAN

Župna crkva: 7,30

– Utorak, 4. travnja:

7,30: Obit. Zore Ćutuk za + Branka (1.god.).

18,00: Miroslav Bebek za + Slavena Bebeka.

– Četvrtak, 6. travnja:

– Ćilan Živkušić za + Srećka, Juru i Vladu.

– Petak, 7. travnja:

18,00: Franjo i Ana Bebek za + Filipa i Domu i ost. ++ iz obit.

– Subota, 8. travnja:

– Drago Trutina za + Juru i Stanu i ost. ++ iz obitelji.

Dole: 9,30

– Nedjelja, 2. travnja:

– Radmila Rašić za + sup. Zdenka.

– Nedjelja, 9. travnja:

– Ivan Rašić za svoje ++.

SVETE MISE SLJEDEĆE NEDJELJE

Dole: 9,30 – Župna crkva: 11,00

CVJETNICA – ISUSOV ULAZAK U JERUZALEM

Osam dana prije Uskrsa je Cvjetnica ili Nedjelja muke Gospodnje. Njom započinje Veliki ili Sveti tjedan, kada  u osam dana slavimo najveće tajne kršćanstva: Isusovu muku, smrt, pokop i uskrsnuće.

Cvjetnica je uvod u to slavlje. Sadržaj Cvjetnice otkriva svećenikov pozdrav kojim započinje vjernički susret u crkvi, a glasi: “Danas se skupljamo kako bi započeli slavlje vazmenog otajstva, to jest muke i uskrsnuća Kristova.”

Isus je zato i ušao u svoj grad Jeruzalem, spreman prihvatiti križ kako bi otkupio ljude od zla za slobodu sinova i kćeri Božjih.

Običaj je da vjernici blagoslovljene grančice ponesu u svoje domove i stave za križ na zidu, a dio odnesu u staju i polja. Blagoslovljene se grančice ostavljaju u kući i nakon što se osuše kao znak i podsjetnik na vjernost Isusu do druge Cvjetnice.

Cvjetnicu – Nedjelju muke Gospodnje u župnoj crkvi  proslavit ćemo blagoslovom maslinovih grančica i euharistijskim slavljem u 11,00 a u Dolama u 9,30.

ČIŠĆENJE CRKVE

Obit. Vinka, Blaža i Nikole Ćutuka.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Petkom u 16,00 u Dolama, a u župnoj crkvi u 18,00 je pobožnost križnog puta.

NAŠI POKOJNICI

U prošlom tjednu preminula je STANA BUKMIR, iz Šipovače. Pokopana je 27. 3. na groblju Jurina lazina, u Šipovači.

Pokoj vječni, daruj joj, Gospodine!

USKRSNA ISPOVIJED

Sveto korizmeno vrijeme, vrijeme je molitve, posta, pokore, dobrih djela. U svojim razmišljanjima u vremenu korizme, kroz euharistijska slavlja i pobožnostima križnog puta pratili smo Krista na Njegovu putu našeg spasenja i ispitivali smo sami sebe o našem odnosu prema Bogu i bližnjemu. U skrušenosti i kajanju pođimo i dođimo na uskrsnu sv. ispovijed te dajmo našoj duši i srcu našemu novi polet, novi život radosti uskrsnog jutra. Neka nam po sakramentu sv. ispovijedi srcem i dušom odzvanja radosni uskrsni aleluja.

Utorak, 4. travnja:

– 17,00: Dole (ispovijed za sve)

– 18,00: Ž. crkva (ispovijed za sve)

Categories Vijesti | Tags: | Posted on travanj 1, 2017